Twój partner w produkcji

           

GlobalCut 100 digital


GlobalCut 100 digital

Nowoczesna technologia bez kompromisów - wydajność, bezpieczeństwo i dokładność.

Maszyna GlobalCut 100 digital reprezentuje nową, sterowaną przez software, generację serii GlobalCut.
Przeznaczona do cięcia przewodów miedzianych do maksymalnego przekroju przewodu 35 mm².

Zalety maszyny GlobalCut 100 digital:

  1. Siła cięcia 35 mm2 (Cu).
  2. Wychylny kanał wylotowy (45°).
  3. Display (5 cali), przejrzyste menu, ułatwia obsługę programu.
  4. Nawigacja displayu poprzez pokrętło-przycisk (tak zwany nawigator).
  5. Sterowanie poprzez software.
  6. Łącza urządzeń peryferyjnych.
  7. Łącze USB do aktualizacji software.
  8. Komputerowo sterowana korekta długości ciętych detali.
  9. Program do sterowania opóźnienia i przyśpieszenia posuwu.

Uniwersalna maszyna firmy Navia GlobalCut 100 digital jest specjalistycznym urządzeniem do przycinania na miarę taśm termokurczliwych, kabli miedzianych litych, kabli plecionych, kabli telekomunikacyjnych osłonowych, itp. Wzmocniony układ tnący pozwala na opracowanie materiału do wielkości 35 mm2.

Po dokładnym zapoznaniu się z instrukcją obsługi i ścisłym przestrzeganiem opisanych w niej przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP), urządzenie może być obsługiwane przez każdego pracownika bez konieczności odbywania dodatkowego szkolenia.
W zależności od kraju użytkowania należy najpierw określić język obsługi urządzenia na displayu. Urządzenie ma kilka opcji wyboru języka. Cały zespół tnący oraz elementy prowadnicy noża są wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej. To gwarantuje długie i bezawaryjne użytkowanie maszyny.

GlobalCut 100 digital została pierwotnie skonstruowana dla przemysłu obróbki kabli. Tymczasem wielu klientów z innych branż odkryło, że nasze urządzenie doskonale nadaje się także do cięcia innych materiałów. Urządzenie znajduje zastosowanie w konfekcjonowaniu, docinaniu na wymiar, cięciu różnych, innych niż kable materiałów np: z laminatu papierowo-aluminiowego, laminatu kartonowo-plastikowego, pianki, gumy, taśm tekstylnych, różnych kompozytów, itp.


Wybór maszyny GlobalCut 100 digital pozwala na łączenie oszczędności w kosztach prowadzenia firmy z precyzją i szybkością wykonywanych zadań produkcyjnych.

 

 


Pięciocalowy, kolorowy display umożliwia podgląd wszystkich ważnych informacji w procesie programowania i podczas pracy maszyny.

Każdy zapisany program można nazwać zarówno za pomocą tekstu jak i używając cyfr z numeru artykułu. Ułatwia to późniejsze wyszukiwanie potrzebnego programu.


Prowadnica materiału wykonana jest ze stali nierdzewnej i poruszana jest za pomocą łożysk kulkowych. Dzięki temu zapewniona jest łatwa i szybka regulacja oraz precyzyjne prowadzenie ciętego materiału.

Zastosowanie łożysk kulkowych zamiast łożysk ślizgowych umożliwiło bardzo dokładne ustawianie szyn prowadzących. Zapobiega to blokowaniu się podawanego do cięcia materiału.


GlobalCut 100 digital jest wyposażona w ruchomy kanał wylotowy. Regulacja konta nachylenia kanału odbywa się bezstopniowo, aż do pozycji „w poziomie“. Ma to tę zaletę, że można ciąć materiały sztywne o dłuższych gabarytach bez niebezpieczeństwa zablokowania wylotu.

Ta specjalna konstrukcja zapewnia także optymalne bezpieczeństwo w każdym położeniu kanału.Dane techniczne:

Zakres przekroi przewodów max. 35 mm2
Maksymalna wysokość materiału 12 mm
Maksymalna szerokość materiału 100 mm
Zakres długości cięcia 1-99999 mm
Prędkość posuwu 1,5 m/s
Szybkość cięcia (noża) 6 stopni
Ilość zapamiętanych programów 99
Waga 35 kg
Wymiary (SxGxW) 350x260x250 mm
Zasilanie 110 V - 230 V; 50 Hz / 60 Hz; 130 VA
Poziom hałasu < 71 db

GlobalCut 100 digital