Twój partner w produkcji

           

GlobalCut 100 Vario / GlobalCut 100 Plus

 

 
GlobalCut 100 Vario
GlobalCut 100 Plus

GlobalCut 100 Vario / GlobalCut 100 Plus

prosta - mocna - wytrzymała

Łączy w sobie rozwój elementów technicznych z prostą, nieskomplikowaną obsługą.
Przeznaczona do cięcia przewodów miedzianych do maksymalnego przekroju 25 mm².

Uniwersalna maszyna firmy Navia GlobalCut 100 Vario / GlobalCut 100 Plus jest specjalistycznym urządzeniem do przycinania na miarę taśm termokurczliwych, kabli miedzianych litych, kabli plecionych, kabli telekomunikacyjnych osłonowych, itp.

Po dokładnym zapoznaniu się z instrukcją obsługi i ścisłym przestrzeganiem opisanych w niej przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP), urządzenie może być obsługiwane przez każdego bez odbywania dodatkowego szkolenia.

W zależności od kraju użytkowania należy najpierw określić język obsługi urządzenia na displayu. Urządzenie ma kilka opcji wyboru języka. Cały zespół tnący oraz elementy prowadnicy noża są wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej. To gwarantuje długie i bezawaryjne użytkowanie maszyny.

GlobalCut 100 Vario / GlobalCut 100 Plus została pierwotnie skonstruowana dla przemysłu obróbki kabli. Tymczasem wielu klientów z innych branż odkryło, że nasze urządzenie doskonale nadaje się także do cięcia innych materiałów. Maszyna znajduje zastosowanie w konfekcjonowaniu, docinaniu na wymiar, cięciu różnych, innych niż kable materiałów np: z laminatu papierowo-aluminiowego, laminatu kartonowo-plastikowego, pianki, gumy, taśm tekstylnych, różnych kompozytów, itp.


Ta maszyna jest zawsze właściwym wyborem.


Prowadnica materiału wykonana jest ze stali nierdzewnej i poruszana jest za pomocą łożysk kulkowych. Dzięki temu zapewniona jest łatwa i szybka regulacja oraz precyzyjne prowadzenie ciętego materiału.

Zastosowanie łożysk kulkowych zamiast łożysk ślizgowych umożliwiło bardzo dokładne ustawianie szyn prowadzących. Zapobiega to blokowaniu się podawanego do cięcia materiału.


GlobalCut 100 Vario jest wyposażona w ruchomy kanał wylotowy.

Regulacja konta nachylenia kanału odbywa się bezstopniowo, aż do pozycji „w poziomie“. Ma to tę zaletę, że można ciąć materiały sztywne o dłuższych gabarytach bez niebezpieczeństwa zablokowania wylotu.

Ta specjalna konstrukcja zapewnia także optymalne bezpieczeństwo w każdym położeniu kanału.


Dane techniczne:

Zakres przekroi przewodów max. 25 mm2
Maksymalna wysokość materiału 12 mm
Maksymalna szerokość materiału 100 mm
Zakres długości cięcia 1-99999 mm
Prędkość posuwu 1,5 m/s
Szybkość cięcia (noża) 6 stopni
Ilość zapamiętanych programów 99
Waga 35 kg
Wymiary (SxGxW) 350x260x250 mm
Zasilanie 110 V - 230 V; 50 Hz / 60 Hz; 130 VA
Poziom hałasu < 71 db

GlobalCut 100 digital